Добредојдовте
Официјална веб страна
Новости
Резултати
Натпревари
За клубот

Последни Новости

Трансфер – маркет новости

Уште едно топло добредојде за најновото засилување Дејан Блажевски (33) кој по претходната соработка со екипата на ФК Работнички носи дополнителна свежина, цврстина...
Повеќе

Квалификации ЛЕ – 1. коло

По одработените тренинзи на гостински терен и аклиматизацијата на нашите момци, започнуваме со одбројување на преостанатото време до почетокот на првиот квалификациски натпревар...
Повеќе

Табела

Тим +о -Бод
1 Шкендија 24 7 5 79
2 Вардар 17 13 6 64
3 Академија Пандев 17 7 12 58
4 Шкупи 1927 13 9 14 48
5 Македонија ЃП 12 11 13 47
6 Ренова 12 11 13 47
7 Работнички 13 7 16 46
8 Силекс 11 11 14 44
9 Беласица 9 11 16 38
10 Победа 6 5 25 23
види ја целата табела

Резултати/Распоред

Победа-Македонија Ѓ.П.
Македонија Ѓ.П.-Силекс
Работнички-Македонија Ѓ.П.
Македонија Ѓ.П.-Шкупи
Беласица-Македонија Ѓ.П.
Македонија Ѓ.П.-Ренова
Македонија Ѓ.П.-Вардар
Шкендија-Македонија Ѓ.П.
Македонија Ѓ.П.-Академија Пандев
Види повеќе

Видео моменти

организација / шанси / голови