Новости

Квалификации ЛЕ – 1. коло

По одработените тренинзи на гостински терен и аклиматизацијата на нашите момци, започнуваме со одбројување на преостанатото време до почетокот на првиот квалификациски натпревар од двомечот со екипата на Алашкерт, закажан за утре. Во продолжение видување за претстојниот меч дадоа Дејан Тантуровски (заменик капитен) и шефот на стручниот штаб Александар Таневски Тантуровски: “Мислам дека сосема заслужено стигнавме до тука, утрешниот натпревар ќе биде тежок за двете екипи, но ние сме максимално подготвени и се надеваме на позитивен резултат, а...
Повеќе

Трансфер маркет – новости

И како што веќе навикнавте, во континуитет продолжуваме со претставување на играчките “освежувања” во редовите на нашиот тим, реализирани во рамки на тековниот преоден рок. Уште едно топло добредојде за бразилското засилување Фернандо Аугусто Родригес де Араујо (25) кој директно од Бразил носи дополнителна свежина и цврстина во одбрамбената линија на нашиот тим. “Среќен сум што доаѓам во нова средина каде што сум прифатен од страна на соиграчите и стручниот штаб – нешто што знам дека ќе го...
Повеќе

Трансфер-маркет новости

И како што веќе навикнавте, продолжуваме со претставување на играчките “освежувања” во редовите на нашиот тим, реализирани во рамки на тековниот преоден рок (претходни две: овде и овде). Уште едно топло добредојде, за уште еден повратник во црвено-жолтиот дрес, старо-новиот лав Ален Јашароски (27), кој ќе го засили нашиот тим по успешната соработка со ФК Приштина. “Убаво е да се вратиш кај своите. Среќен сум што сум повторно на овој терен и во овој дрес! Верувам дека можам...
Повеќе

Трансфер-маркет новости

По објавувањето на првото “освежување” на клупата во тековниот преоден рок (објава на следниот линк), ред е да го претставиме и второто име кое изминатите денови го засили нашиот тим. Топло добредојде му посакуваме на Лука Трајкоски (19), “младата крв” на крилна позиција во нашиот состав, кој со својот огромен потенцијал како еден од најдобрите млади играчи на ФК Победа од Прилеп изминатата сезона, ќе добие шанса за уште поголем напредок во црвено-жолтиот дрес. “Среќен сум за моето...
Повеќе

Трансфер-маркет новости

И додека летните горештини им пркосат на подготовките за претстојното квалификациско лето (повеќе инфо на следниот линк), со задоволство ви ги претставуваме “освежувањата” на клупата во Ѓорче, кои во рамки на тековниот трансфер-период го засилуваат нашиот тим. Топло добредојде му посакуваме на Ермедин Адем (28), повратник во нашите редови, кој по претходната соработка со екипата на ФК Ренова, повторно го облекува лавовскиот дрес. “Се вратив дома! Среќен сум што сум повторно во Ѓорче, во добро позната средина и...
Повеќе