Новости

Најава за натпревар – 3. коло

По одиграното реми во рамки на второто коло изминатиот викенд, нашите момци со освоени 4 бода во два натпревари досега, од втората позиција на табелата, подготвени го пречекуваат новиот фудбалски предизвик викендов. Противник на лавовите во претстојното трето коло е екипата на ФК Шкенија, каде нашите момци гостуваат веќе в недела – 25.08.2019 година, со почеток во 17:00 часот. Среќно лавови!

Најава за натпревар – 2. коло

По успешното отварање на сезоната и победата над градскиот ривал Вардар во првото коло од ПМФЛ, веќе одбројуваме и со нетрпение го очекуваме следното коло кое треба да донесе нови возбудувања и овој викенд. По несреќниот пораз во пенал рулетот од финалето на Купот на Македонија претходната сезона, нашите лавови во второто коло од ПМФЛ викендов подготвени, со освежен остав и допочнително мотивирани ја пречекуваат екипата на Академија Пандев. Натпреварот ќе се одигра в недела – 18.08.2019 година,...
Повеќе

Трансфер – маркет новости

Уште едно топло добредојде за најновото засилување Дејан Блажевски (33) кој по претходната соработка со екипата на ФК Работнички носи дополнителна свежина, цврстина и особено непроценливо искуство во нападот на нашиот тим. “Македонија Ѓорче Петров е одличен тим со супер услови за работа. Доаѓам во Ѓорче да дадам максимум од моите капацитети и искуство и да му помогнам на тимот во исполнување на претстојните предизвици, а тоа се нови заеднички успеси и што повисока заслужена позиција на табелата.”...
Повеќе

Квалификации ЛЕ – 1. коло

По одработените тренинзи на гостински терен и аклиматизацијата на нашите момци, започнуваме со одбројување на преостанатото време до почетокот на првиот квалификациски натпревар од двомечот со екипата на Алашкерт, закажан за утре. Во продолжение видување за претстојниот меч дадоа Дејан Тантуровски (заменик капитен) и шефот на стручниот штаб Александар Таневски Тантуровски: “Мислам дека сосема заслужено стигнавме до тука, утрешниот натпревар ќе биде тежок за двете екипи, но ние сме максимално подготвени и се надеваме на позитивен резултат, а...
Повеќе