Новости

Најава за натпревар – 35. коло

Во рамки на претстојното 35. коло од ПМФЛ, нашите играчи во Ѓорче ја пречекуваат екипата на Силекс, како увертира на спектаклот во среда – финалето во Купот на Македонија. Натпреварот ќе се одигра денес – 19.05.2019 година, на Стадионот Ѓорче Петров, со почеток во 16:30 часот. Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите “лавови” во борбата за нови бодови и значајна победа на „своја територија“. Очекувана временска прогноза: топло време, со температура од околу 25°C.

Најава за натпревар – 34. коло

Атмосферата во соблекувалната на нашите момци останува на високо ниво, а по победата против Шкупи во рамки на претходното коло мотивацијата за продолжување на позитивната серија и овој викенд е уште повисока. Секој натпревар до крајот на сезоната за лавовите е како финале, се до она вистинското во Купот на Македонија кое ќе се одигра на 22.05.2019 година, па така нашите момци во рамки на претстојното 34-то коло од ПМФЛ атакуваат на триумф на гостински терен против екипата...
Повеќе

Најава за натпревар – 33. коло

По загубените три бода изминатиот викенд на гостински терен во Струмица, во рамки на претстојното вонредно 33. коло од ПМФЛ, нашите играчи во Ѓорче ја пречекуваат екипата на ФК Шкупи. Натпреварот ќе се одигра утре, среда – 08.05.2019 година, на Стадионот Ѓорче Петров, со почеток во 16:30 часот. Ве повикуваме заедно да ги поддржиме нашите “лавови” во борбата за нови бодови и со сплотени сили да избориме победа. Очекувана временска прогноза: сончево време, со температура од околу 20°C.

Најава за натпревар – 30. коло

По загубените три поени изминатиот викенд, во рамки на претстојното вонредно 30. коло од ПМФЛ, нашите играчи во Ѓорче ја пречекуваат екипата на Вардар. Натпреварот ќе се одигра во среда – 24.04.2019 година, на Стадионот Ѓорче Петров, со почеток во 16:00 часот. Да ги поддржиме нашите “лавови” во борбата за нови бодови и со нови сили да избориме победа. Очекувана временска прогноза: сончево време, со температура од околу 21°C. Резервни играчи: Димовски, Мишевски, Стјепановиќ, Изалдо, Јакимовски, Демир, Стојчевски.

Најава за натпревар – 29. коло

По освоениот бод на домашен терен против екипата на Академија Пандев во рамки на претходното 28. коло, со што нашите момци ја одржаа позитивната серија натпревари без пораз, во рамки на претстојното 29-то коло од ПМФЛ одиме во Тетово подготвени за надигрување со фаворитот – екипата на ФК Шкендија. Во пресрет на завршницата на оваа сезона како и големото финале на купот, нашите лавови ќе дадат се од себе да ги искористат сите “математички” шанси за освојување на...
Повеќе